Przedawnienie karalności wykroczenia

Kancelaria Poznań
Gubernator Tokio nakazał mieszkańcom miasta jedzenie mięsa wron, bo jest ich w stolicy za dużo.
W Wirginii w Lebanon mężowie nie mogą skopywać swoich żon z łóżka.
( no i wszystko jasne ! ) W Ohio prawo stanowe zakazuje łowienia ryb po pijanemu.
Zwolnienia lekarskie z tego powodu nie są honorowane.
Co tam – najwyżej powoła się kolejne komisje do ich ( przepisów ) przeglądania, wyrzucania, poprawiania, ulepszania, wytyczania, prostowania i likwidowania.
Ażeby warunek ten został spełniony, Autor musiał , za odpowiednią sumę pieniędzy lub za określone zyski, zrzec się praw do swego dzieła na rzecz Wydawcy.
Powołując się na Prawo Autorskie można ograniczyć lub uniemożliwić powstawanie dzieł pochodnych, wtórnych, tych dla których dzieło Autora było inspiracją.
I na plan pierwsze wybija się jedna opcja: prawo jest wystarczająco surowe, trzeba je tylko skutecznie stosować, ponieważ sądy są dla pijanych kierowców wyjątkowo pobłażliwe.
Musi być ono skuteczne, musi być humanitarne, rozsądne, skazanych trzeba leczyć, resocjalizować.I wszystko kręci się wokół sprawcy.
Jeśli idzie zaś o sprawiedliwość, w zasadzie sprowadza się ona do jednego: kara musi być nieuchronna, bo to ma sprawić, że będzie sprawiedliwie, pięknie i będziemy państwem prawa jak się patrzy.
Nikt jednak nie zastanowi się, czy będzie to obojętne dla rodzin ofiar, przyjaciół, znajomych i w ogóle zbulwersowanej opinii publicznej.
Będzie to wyglądać po zapadnięciu wyroku trochę tak – oczywiście przerysowuję sprawę, ale nie bez powodu: „Bliscy ofiar! Czego wy jeszcze chcecie? Został skazany? Został.
Śmiem twierdzić, że różnica jest i to zasadnicza, bo tą różnicą jest zadośćuczynienie, albo nie poczuciu sprawiedliwości!!! W naszym wymiarze sprawiedliwości, pojęcie poczucia sprawiedliwości praktycznie nie istnieje i to, ze sędziowie orzekają w zdecydowanej większości wszelkich możliwych orzeczeń najniższy, lub niski wymiar kary jest tu sprawą wtórną.
Ale załóżmy, że delikwent je dostaje.
Można by się zastanowić, dlaczego, po co za poczwórne zabójstwo w Stanach Zjednoczonych skazuje się sprawcę na poczwórne dożywocie.
Zresztą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczy jeszcze świat spoza więziennych krat, bo w Polsce, jeśli więzień nie zabije współwięźnia, to znaczy, że „dobrze się sprawuje” i nie ma powodów, żeby w nagrodę za łaskawe niezabicie kogoś w kryminale, wyszedł na wolność szybciej, niż zdecydował sąd.
Prawo polskie od czasu Konstytucji 3 maja podlegało ciągłym wpływom ze strony sąsiadów.
Przemiany przełomu lat 80-tych i 90-tych z całą pewnością nie należały do łatwych.
Zaufanie do państwa spada, zapotrzebowanie na dobrych prawników rośnie.
Pierwsze prawo magii tłumaczy, dlaczego przyjmujemy fałsz za prawdę.
Pierwsza to nabycie dodatkowej wiedzy w temacie, w którym nie mieliśmy wcześniej własnych przekonań.
Przykładem takich sytuacji mogą być kwestie społeczne.
Gdy posługujący się nim (nazywany dalej Poszukiwaczem Prawdy) jest całkowicie pewny racji swoich działań, oręż jest w stanie zniszczyć wszystko.
Pokazał ludziom wspólnego wroga, przeciwko któremu mogli się zjednoczyć.
Bezmyślność jest łatwiejsza, choćby i dlatego, że myślenie również jest jakąś czynnością, wysiłkiem; podejmując się go, możemy trafić na prawdę, która nie zawsze jest nam przyjazna.
A kiedy widzi stwierdzenia pozornie pasujące do własnej wizji, kłamstwo stanie się już dla niej prawdą.
Zdobywał miasta bez walki; wkraczały do nich jego oddziały zwane Ludową Armią Pokoju.
Muszę być zawsze czujny, zawsze pamiętać, że również ja jestem na to podatny i nigdy nie wolno mi arogancko zakładać, iż mnie to nie dotyczy.
Jednak przeciwna strona może w ten sposób przekonać nas do wycofania się z działania, co z kolei da jej większe pole manewru, a również nasza bierność może nieść za sobą negatywne skutki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.