Przepływ nienaruszalny

Kancelaria Poznań
Władze libańskiego wiezienia Roumieh zakazały skazanym nudzenia się w celach.
W Wielkiej Brytanii ciężarna kobieta może legalnie wypróżnić się gdziekolwiek zechce – jeśli sobie zażyczy, to nawet do kasku policjanta.
Załoga każdego statku Królewskiej Marynarki Wojennej w Wielkiej Brytanii, który przybija do londyńskiego portu, ma obowiązek przekazać naczelnikowi twierdzy Tower of London baryłkę rumu.
Ministerstwo Oświaty stwierdziło, że sceny erotyczne zmiękczają mózg ( od dawna wiadomo, że najlepiej wiedzą o tym bezmózgowcy ) W Provo (Utah, USA) obowiązuje przepis zabraniający wychodzenia psom z domu po godzinie 19:00.
Marna to pociecha, że nie jesteśmy w świecie jedyni, jak widać, nie ma narodu, społeczności, które jest odporne na to zjawisko.
Mogą powstawać kopie zupełnie bezpłatne.
Także po jego śmierci.
I na plan pierwsze wybija się jedna opcja: prawo jest wystarczająco surowe, trzeba je tylko skutecznie stosować, ponieważ sądy są dla pijanych kierowców wyjątkowo pobłażliwe.
Mamy do czynienia z koncertem życzeń, pomysłów, propozycji ustaw i zmian w kodeksie.
„Pięknie” podsumował to premier Tusk stwierdzając: „Sprawcy będzie obojętne, czy zostanie skazany na 15, czy 20 lat.
Nikt jednak nie zastanowi się, czy będzie to obojętne dla rodzin ofiar, przyjaciół, znajomych i w ogóle zbulwersowanej opinii publicznej.
Będzie to wyglądać po zapadnięciu wyroku trochę tak – oczywiście przerysowuję sprawę, ale nie bez powodu: „Bliscy ofiar! Czego wy jeszcze chcecie? Został skazany? Został.
Bo nie dość, ze sądy są najbardziej chyba wyrozumiałe dla sprawców na świecie, to wyroki zapisane w kodeksach, nawet te teoretyczne, prawie niestosowane, nijak nie wypełniają poczucia sprawiedliwości.
Tyle tylko, że owe matki i dzieci nie dostały tego, co im się należy z powodu zadośćuczynienia poczuciu sprawiedliwości.
Można by się zastanowić, dlaczego, po co za poczwórne zabójstwo w Stanach Zjednoczonych skazuje się sprawcę na poczwórne dożywocie.
Nie jestem pewien, ale w Polsce chyba nie ma możliwości orzeczenia: „… bez możliwości przedterminowego zwolnienia”.
Po okresie II wojny światowej, a następnie funkcjonowania Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej podległej Związkowi Radzieckiemu, znaleźliśmy się w naprawdę trudnej sytuacji prawnej.
Polskie prawo w wielu punktach pisane było od nowa, jednak nadal mnóstwo przepisów pamiętało czasy stalinowskie.
Kwestia oszustw podatkowych związanych z podatkiem VAT stała się przyczynkiem nie tylko do poważnych politycznych zawirowań, ale przede wszystkim do ogromnych strat dla budżetu państwa.
Jednak kryje się za tym coś więcej, ale o tym napiszę poniżej.
Pierwsza to nabycie dodatkowej wiedzy w temacie, w którym nie mieliśmy wcześniej własnych przekonań.
Gorzej jest w sytuacjach, w których rozstrzygnięcie problemu nie jest oczywiste i nie da się go przedstawić w postaci zero-jedynkowej.
Gdy posługujący się nim (nazywany dalej Poszukiwaczem Prawdy) jest całkowicie pewny racji swoich działań, oręż jest w stanie zniszczyć wszystko.
Nie dbali o prawdę.
Bezmyślność jest łatwiejsza, choćby i dlatego, że myślenie również jest jakąś czynnością, wysiłkiem; podejmując się go, możemy trafić na prawdę, która nie zawsze jest nam przyjazna.
Da poczucie złudnego komfortu.
Jeśli uważa, że jego ofiara zasłużyła na śmierć, będzie potrafił być bardziej bezlitosny.

„Cały sekret polega na tym, że nie ma żadnej ochrony.
Największa pułapka, w jaką wpadł Rahl, polegała na ślepej wierze we własną nieomylność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.