Przewóz lotniczy

Kancelaria Poznań
Gubernator Tokio nakazał mieszkańcom miasta jedzenie mięsa wron, bo jest ich w stolicy za dużo.
W obrębie murów miasta York wolno zamordować Szkota jedynie pod warunkiem, jeśli niesie on łuk z kołczanem.
Nielegalne jest przewożenie w londyńskich taksówkach wściekłych psów i zwłok ludzkich.
Zakaz wprowadzono po tym, jak jeden ze skoczków uprowadził samolot, grożąc pilotowi granatem, po czym obrabował pasażerów i wyskoczył z samolotu.
Marna to pociecha, że nie jesteśmy w świecie jedyni, jak widać, nie ma narodu, społeczności, które jest odporne na to zjawisko.
Ażeby warunek ten został spełniony, Autor musiał , za odpowiednią sumę pieniędzy lub za określone zyski, zrzec się praw do swego dzieła na rzecz Wydawcy.
Powołując się na Prawo Autorskie można ograniczyć lub uniemożliwić powstawanie dzieł pochodnych, wtórnych, tych dla których dzieło Autora było inspiracją.
I na plan pierwsze wybija się jedna opcja: prawo jest wystarczająco surowe, trzeba je tylko skutecznie stosować, ponieważ sądy są dla pijanych kierowców wyjątkowo pobłażliwe.
Tak się bowiem składa, że w polskim wymiarze sprawiedliwości niemal sto procent uwagi kierowane jest w stronę prawa.
„Pięknie” podsumował to premier Tusk stwierdzając: „Sprawcy będzie obojętne, czy zostanie skazany na 15, czy 20 lat.
A ja, nieśmiało, śmiem stwierdzić, że im to obojętne nie będzie w żadnym razie.
Nie wywinął się? Nie wywinął.
Śmiem twierdzić, że różnica jest i to zasadnicza, bo tą różnicą jest zadośćuczynienie, albo nie poczuciu sprawiedliwości!!! W naszym wymiarze sprawiedliwości, pojęcie poczucia sprawiedliwości praktycznie nie istnieje i to, ze sędziowie orzekają w zdecydowanej większości wszelkich możliwych orzeczeń najniższy, lub niski wymiar kary jest tu sprawą wtórną.
Jeśli w Polsce bandyta zastrzeli człowieka, może dostać dożywocie.
Można by się zastanowić, dlaczego, po co za poczwórne zabójstwo w Stanach Zjednoczonych skazuje się sprawcę na poczwórne dożywocie.
Przecież mamy przepełnione więzienia.
Skomplikowana sytuacja polityczna, nieustanne spory i walki światopoglądowe nie ułatwiały zadania.
W efekcie otrzymaliśmy prawo niespójne, częściowo zupełnie nieaktualne, niedostosowane do zmieniającej się w szybkim tempie rzeczywistości, a tym samym pozostawiające dużo miejsca do interpretacji poszczególnych przepisów.
Można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie największe afery lub wydarzenia wpływające negatywnie na życie polskich obywateli swoje źródło miały w niejasnym lub niedostosowanym do rzeczywistości prawie.
Pierwsze prawo magii tłumaczy, dlaczego przyjmujemy fałsz za prawdę.
Druga z sytuacji ma zazwyczaj burzliwy charakter.
Nie podlegają one bezpośrednio prawom logiki, działanie w społeczeństwie w dużej mierze opiera się na spekulacjach, a wiedza, która nie podlega ścisłej weryfikacji, może być znacznie sprawniej zmanipulowana, ze względu na wspomniany problem z bezpośrednim dowodzeniem.
Gdy posługujący się nim (nazywany dalej Poszukiwaczem Prawdy) jest całkowicie pewny racji swoich działań, oręż jest w stanie zniszczyć wszystko.
Nie dbali o prawdę.
Bezmyślność jest łatwiejsza, choćby i dlatego, że myślenie również jest jakąś czynnością, wysiłkiem; podejmując się go, możemy trafić na prawdę, która nie zawsze jest nam przyjazna.
Percepcja staje się wszystkim.
Był tak pewny swojej wygranej, że zignorował swojego przeciwnika.

„Cały sekret polega na tym, że nie ma żadnej ochrony.
Część pierwsza owego prawa wskazuję siłę myślenia życzeniowego, bo jako motywację wskazuje pragnienie, aby coś było prawdą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.