Przewoźnik

Kancelaria Poznań
W San Francisco (USA) karalne jest mycie samochodów zużytą bielizną.
W Londynie nie wolno zatrzymywać taksówki, jeśli jest się chorym na dżumę.
Załoga każdego statku Królewskiej Marynarki Wojennej w Wielkiej Brytanii, który przybija do londyńskiego portu, ma obowiązek przekazać naczelnikowi twierdzy Tower of London baryłkę rumu.
Mężczyźnie nie wolno nosić szelek w Nogalcs (Arizona), a obcisłych spodni w Delaware (Connecticut).
Łza w oku się kręci.
Mogą powstawać kopie zupełnie bezpłatne.
Podsumowując dochodzę do wniosku, że Prawo Autorskie stało się narzędziem do ograniczania dostępu do dzieła Autora, ze względów finansowych lub innych, a także narzędziem do ograniczania twórczości i wymiany poglądów w ogóle.
Pozwolę sobie zgodzić się z ostatnią częścią poprzedniego zdania, ale już z pierwsza częścią, dotyczącą „wystarczającej surowości prawa”, nie zgadzam się absolutnie.
Musi być ono skuteczne, musi być humanitarne, rozsądne, skazanych trzeba leczyć, resocjalizować.I wszystko kręci się wokół sprawcy.
I premier niestety ma rację – sprawcy będzie to obojętne.
Nikt jednak nie zastanowi się, czy będzie to obojętne dla rodzin ofiar, przyjaciół, znajomych i w ogóle zbulwersowanej opinii publicznej.
No to o co wam jeszcze chodzi? Jaka to dla was różnica, czy dostanie 8 lat czy 15, czy 25? Przecież najważniejsze, że poszedł siedzieć!”.
Śmiem twierdzić, że różnica jest i to zasadnicza, bo tą różnicą jest zadośćuczynienie, albo nie poczuciu sprawiedliwości!!! W naszym wymiarze sprawiedliwości, pojęcie poczucia sprawiedliwości praktycznie nie istnieje i to, ze sędziowie orzekają w zdecydowanej większości wszelkich możliwych orzeczeń najniższy, lub niski wymiar kary jest tu sprawą wtórną.
Można by spytać matki, żony i dzieci tych 5.
Otóż nic bardziej mylnego.
I zadośćuczyniona została sprawiedliwość zarówno wobec Pani Brown, jak i wobec Pana Wilsona, podobnie jak wobec Pani Peterson i Pani Clark.
Sytuacja, z jaką mamy obecnie do czynienia, to efekt pracy kilku pokoleń.
Polskie prawo w wielu punktach pisane było od nowa, jednak nadal mnóstwo przepisów pamiętało czasy stalinowskie.
Kwestia oszustw podatkowych związanych z podatkiem VAT stała się przyczynkiem nie tylko do poważnych politycznych zawirowań, ale przede wszystkim do ogromnych strat dla budżetu państwa.
Pierwsze prawo magii tłumaczy, dlaczego przyjmujemy fałsz za prawdę.
Pierwsza to nabycie dodatkowej wiedzy w temacie, w którym nie mieliśmy wcześniej własnych przekonań.
Sytuacje takie dotyczą np.
Jednak jeśli w umyśle poszukiwacza pojawi się choćby cień zwątpienia − nie jest w stanie drasnąć celu.
Nie dbali o prawdę.
Bezmyślność jest łatwiejsza, choćby i dlatego, że myślenie również jest jakąś czynnością, wysiłkiem; podejmując się go, możemy trafić na prawdę, która nie zawsze jest nam przyjazna.
Percepcja staje się wszystkim.
Bojówki to specjalne oddziały składające się z czterech żołnierzy, nasyłane przez Rahla Posępnego w celu wyniszczenia spowiedniczek, jedynego realnego ruchu oporu.
Muszę być zawsze czujny, zawsze pamiętać, że również ja jestem na to podatny i nigdy nie wolno mi arogancko zakładać, iż mnie to nie dotyczy.
Świadomość, że w każdej chwili możemy paść ofiarą kłamstwa, jest tu kluczowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.